Makinë për heqjen e shenjave me lazer fraksional Monaliza 10600nm Co2

Makinë për heqjen e shenjave me lazer fraksional Monaliza 10600nm Co2

Shitet makina më e mirë e lazerit fraksional co2 2023, kontaktoni prodhuesin e makinës për përtëritje të lëkurës për më shumë informacion.


Detajet e produktit

Makina lazer me fraksion co2img (1)

Parimi i trajtimit

Teoria e fototermisë selektive dhe e dekompozimit është një shtrirje e fototermisë tradicionale.Duke integruar meritat e trajtimit invaziv dhe joinvaziv, pajisja me laser fraksional CO2 ka efekte të shpejta dhe të qarta kuruese, efekte anësore të vogla dhe kohë të shkurtër rikuperimi. Trajtimi me lazer CO2 i referohet veprimit në lëkurë me mikrovrima;formohen tre zona duke përfshirë deskuamimin termik, koagulimin termik dhe efektet termike.Një seri reaksionesh biokimike do të ndodhin në lëkurë dhe do të stimulojnë lëkurën në vetë-shërim.Mund të arrihet forcimi, zbutja dhe efekti i heqjes së njollave me ngjyrë.Meqenëse trajtimi me lazer fraksional mbulon vetëm një pjesë të indeve të lëkurës dhe makro-vrimat e reja nuk do të mbivendosen.Kështu, një pjesë e lëkurës normale do të rezervohet, e cila shpejton rikuperimin.

Makina lazer me fraksion co2img (2)

Zbatimi i fushëveprimit

CO2Laser (10600nm) është indikuar për përdorim në aplikimet kirurgjikale që kërkojnë heqjen, avullimin, heqjen, prerjen dhe koagulimin e indeve të buta në dermatologji dhe kirurgji plastike, kirurgji të përgjithshme.
Procedurat e Dermatologjisë, Kirurgjisë Plastike dhe Kirurgjisë së Përgjithshme
Rishfaqja e lëkurës me laser
Trajtimi i brazdave dhe rrudhave
Heqja e etiketave të lëkurës, keratoza aktinike, shenjat e akneve, keloidet, tatuazhet, teleangiektazia, karcinoma e qelizave skuamoze dhe bazale, lythat dhe pigmentimi i pabarabartë.
Trajtimi i kisteve, absceseve, hemorroideve dhe aplikimeve të tjera të indeve të buta.
Blefaroplastika
Përgatitja e vendit për transplantin e flokëve
Skaneri fraksional është për trajtimin e rrudhave dhe rishfaqjen e lëkurës.

Makina lazer me fraksion co2img (3)

Parametrat Teknikë

Gjatësia e valës së lazerit 10.6 μm
Fuqia mesatare e lazerit CW: 0-30 W; SP: 0-15 W
Fuqia maksimale e lazerit CW: 30 W; SP: 60 W
Doreza e trajtimit Doreza e skanimit (f50 mm) Doreza kirurgjikale (f50 mm, f100 mm) doreza gjinekologjike (f127 mm)
Madhësia e pikës 0.5 mm
Zona e skanimit Minimumi: 3mmX3mm;Maksimumi: 20X20mm
Ekran LCD 12.1 inç
Fuqia e rrezes së synimit < 5 mW
Gjatësia e valës së rrezes së synimit 635 nm
Dimensioni (pa përfshirë krahun e artikuluar, L×W×H) 460mm×430mm×1170mm
Pesha 65 kg
Input 800 VA

Makina lazer me fraksion co2img (4)

Avantazhet e produkteve

1. Standardi i Arit CO2 Përmirësimi i Lëkurës dhe Gjinekologjia
2. Këshilla të shumëfishta trajtimi për nevoja të ndryshme
3. Ndërfaqe operative inteligjente dhe miqësore
4. Pesë gjuhë opsionale për përdoruesit globalë
5.Sistemi i vetëtestimit automatik për çdo situatë jonormale

Makina lazer me fraksion co2img (5)

 

Na kontaktoni tani!

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  • E mëparshme:
  • Tjetër: