Машина за фракционо ласерско отстранување лузни Monaliza 10600nm Co2

Машина за фракционо ласерско отстранување лузни Monaliza 10600nm Co2

Најдобра фракционална ко2 ласерска машина за 2023 година за продажба, контактирајте со производителот на машина за подмладување на кожата за повеќе информации.


Детали за производот

co2 фракциона ласерска машинаimg (1)

Принцип на третман

Теоријата на селективна фототермија и распаѓање е степен на традиционалната фототермија.Интегрирајќи ги заслугите на инвазивниот и неинвазивен третман, CO2 фракциониот ласерски уред има брзи и јасни лековити ефекти, помали несакани ефекти и кратко време за опоравување. Третманот со CO2 ласер се однесува на делување на кожата со микро-дупки;се формираат три области вклучувајќи термичка десквамација, термичка коагулација и термички ефекти.Ќе се појават низа биохемиски реакции на кожата и ќе ја стимулираат кожата во само-заздравување.Може да се постигне ефект на зацврстување, нежност и отстранување на обоените дамки на кожата.Бидејќи фракциониот ласерски третман покрива само дел од ткивата на кожата и новите макро-дупки нема да се преклопуваат.Така, дел од нормалната кожа ќе биде резервиран, што го забрзува закрепнувањето.

CO2 фракциона ласерска машинаimg (2)

Примена на опсегот

CO2 ласерот (10600nm) е индициран за употреба во хируршки апликации кои бараат теаблација, испарување, ексцизија, инцизија и коагулација на меките ткива во дерматологијата и пластичната хирургија, општа хирургија.
Процедури за дерматологија, пластична хирургија и општа хирургија
Ласерско обновување на кожата
Третман на бразди и брчки
Отстранување на кожни ознаки, актинична кератоза, лузни од акни, келоиди, тетоважи, телеангиектазија, сквамозен и базалноклеточен карцином, брадавици и нерамномерна пигментација.
Третман на цисти, апсцеси, хемороиди и други апликации на меките ткива.
Блефаропластика
Подготовка на локацијата за трансплантација на коса
Фракциониот скенер е за третман на брчки и обновување на кожата.

CO2 фракциона ласерска машинаimg (3)

Технички параметри

Ласерска бранова должина 10,6 µm
Ласерска просечна моќност CW: 0-30W; SP: 0-15W
Ласерска врвна моќност CW: 30 W; SP: 60 W
Рачка за третман Рачна рака за скенирање (f50mm) хируршки рачни (f50mm, f100mm) гинеколошка рака (f127mm)
Големина на место 0,5 мм
Областа за скенирање Мин: 3mmX3mm;Максимум: 20X20mm
LCD екран 12,1 инчи
Моќ на нишанениот зрак < 5 mW
Бранова должина на нишан зрак 635 nm
Димензии (не вклучува артикулирана рака, L×Ш×В) 460mm×430mm×1170mm
Тежина 65 кг
Влез 800VA

CO2 фракциона ласерска машинаimg (4)

Предности на производите

1.Златен стандард CO2 Подобрување на кожата и гинекологија
2.Повеќе совети за третман за различни потреби
3. Интелигентен и пријателски интерфејс за работа
4.Пет јазици опционални за глобалните корисници
5.Систем за автоматско самотестирање за секоја ненормална ситуација

CO2 фракциона ласерска машинаimg (5)

 

Контактирајте со нас сега!

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  • Претходно:
  • Следно: