Нова мултифункционална пренослива криолиполиза од 10 инчи 360 степени

Нова мултифункционална пренослива криолиполиза од 10 инчи 360 степени

Криолиполиза: нов, неинвазивен начин за нежно и ефикасно намалување на маснотиите во целните области на телото што резултира со забележливо намалување на маснотиите со напреден изглед во третираните области.Бидејќи триглицеридите во мастите ќе се претворат во цврсти на особено ниски температури, тој користи технологија за ладење за селективно да ги насочи масните испакнатини и да ги елиминира масните клетки преку постепен процес кој не им штети на околните ткива, ги намалува несаканите масти, контактното ладење на површината на рачниот дел. ја регулира температурата на кожата и ги штити фините дермални структури, реализирајќи ги брзите ефекти на обликување на телото додека ја затегнува кожата!


Детали за производот

слика 2

Добредојдовте да го изберете нашиот најнов производ, инструментот за скулптура на мраз со дијамант. Усвојува напредна 360° опкружувачки контролирано ладење + вакуумска технологија со негативен притисок.Тоа е инструмент со селективни и неинвазивни методи на замрзнување за намалување на локалните масти.

Потекнува од истражувањето и пронајдокот на Универзитетот Харвард во Соединетите Американски Држави и е широко користен во клинички апликации во САД, Британија, Канада и други земји.

peoduct2

Кавитација:директно во масниот слој, брзо вибрира длабоко вкоренет целулит, создава безброј вакуумска кавитација, силно ги удира масните клетки, нека произведат внатрешно пукање и се раствораат за да бидат слободна масна киселина.

Мултиполарен RF:користи сопствена технологија за да создаде високо ефикасна и цврсто исткаена енергетска матрица.оваа густа енергетска матрица продира во повеќе слоеви на дермисот загревајќи ја од внатре кон надвор.Целосната пенетрација на кожата обезбедува експоненцијално подобрена клиничка ефикасност и производите јасно видливи резултати

Липо ласер:ја користи најновата технологија на ниско ниво/ладен ласер за да го намали обемот и да забележи маснотии на речиси сите делови од телото без операција, прекини или црвенило.Типичен третман на половината од 40 минути може да го намали поединецот за ½ до ¾ инч, додека целосниот протокол од осум третмани обично резултира со повеќекратна загуба на инчи.

Предности на криолиполизата:

1.Нехируршка технологија

2. Технологијата за криолиполиза е напредна од хируршката технологија Липо

3.Популарна технологија во Европа и Америка

4. Најновата техничка за слабеење намалува 26% маснотии во областа за лекување

5.Новиот технички е понапреден од RF и ултразвукот.6. Елиминирајте ги телесните масти дел по дел каде што сакате да ги намалите

Главна функција:

1. Слабеење на телото, Преобликување на линијата на телото

2. Отстранување на целулитот

3. Локализирано отстранување на маснотиите

4. Лимфна дренажа

5. Затегнување на кожата

6. Олеснување на болката за релаксација

7. Подобрување на циркулацијата на крвта

8. Комбинирајте криолиполиза, третман со кавитација со RF за да го подобрите ефектот на слабеење на опремата за убавина

Карактеристика на машината

1. Две рачни делови работат истовремено

2. 3 рачни парчиња со глава од 8 големини за третман на стомак, бут, рака, грб, половина, брада

3. Меката замена на силиконот го прави удобноста на третманот

4. Дизајн на рачка за ладење од 360° голем контакт

5. Супер систем за ладење

Вода+ветер+полупроводник+кондензатор

>5 часа континуирано работење под -5℃ одговара на зафатените лекари

6. Вграден систем за контрола на екран на допир во боја во боја

слика 3
слика4

Контактирајте со нас сега!

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  • Претходно:
  • Следно: